Drabiny jezdne pomosty to specjalistyczne drabiny przeznaczone do użytku w warunkach magazynowych. Występują w różnych rozmiarach i wykonane z różnych materiałów, w tym z aluminium i włókna szklanego, aby dostosować się do różnych wysokości magazynów i ładowności. Drabiny magazynowe  często wyposaża się w takie funkcje, jak duże, antypoślizgowe stopnie platformy, wytrzymała konstrukcja i mechanizmy blokujące, które zapewnią dodatkową stabilność i bezpieczeństwo.

Standardowe typy drabin magazynowych obejmują drabiny schodkowe, drabiny wysuwane, drabiny rolowane i drabiny do kompletacji zapasów. Drabiny schodkowe to kompaktowe, przenośne drabiny używane do osiągania niewielkich wysokości i zwykle używane się do lekkich zadań.

Drabiny jezdne pomosty są wyposażone w koła, co umożliwia łatwe przemieszczanie ich po magazynie. Dodatkowo bez konieczności przenoszenia z miejsca na miejsce. Mają również stabilną, szeroką podstawę, co zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Drabiny wykonuje się zwykle ze stali, dzięki czemu są jednocześnie. Dodatkowo również występują w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Pozwala na dostosowanie ich do różnych potrzeb i wymagań magazynu.

Drabiny na kołach są wykorzystywane przez pracowników magazynu do wykonywania prac takich jak zbieranie towarów z wysokich półek. Także do przeglądania zapasów oraz do obsługi urządzeń montowanych na wysokości, takich jak oświetlenie lub wentylacja. Ważne jest, aby wybierać drabiny na kołach odpowiednio do potrzeb magazynu. Również szkolić pracowników w bezpiecznym ich użytkowaniu, aby uniknąć wypadków i urazów.